بی بی عطار
چهار ادویه با خاصیت کاهش فشارخون
  • گیاهان دارویی

چهار ادویه با خاصیت کاهش فشارخون

فشار خون بالا که با نام هایپرتنشن هم شناخته می‌شود، این روزها گریبان‌گیر افراد زیادی است. این مسئله رایج‌ترین خطر بروز بیماری قلبی به شمار می‌آید که البته قابل پیشگیری و کنترل است. با بی بی عطار، فروشگاه آنلاین خرید ادویه ارزان و با کیفیت همراه باشید.

تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی می‌تواند فشار خون و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. مطالعات نشان داده است که برخی از گیاهان دارویی و ادویه‌جات ممکن است سطح فشار خون را کاهش دهند. اگر مایل هستید در راستای حفظ سلامت قلبتان گامی بردارید، این مطلب را از دست ندهید:

نکته: قبل از استفاده از هر یک از موارد زیر حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

زنجبیل

قرن‌هاست که مردم برای بهبود جریان خون، سطح کلسترول و فشار خون از زنجبیل استفاده می‌کنند. یک مطالعه روی بیش از چهار هزار نفر به این نتیجه رسید کسانی که بیشترین میزان زنجبیل (۲ تا ۴ گرم در روز) را مصرف کردند، کمتر در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار گرفتند.

هل

هل ادویه‌ای شیرین که دارای آنتی‌اکسیدان‌های مختلف است و به کاهش فشار خون کمک می‌کند. یک مطالعه‌ ۱۲ هفته‌ای روی ۲۰ نفر که دچار فشار خون بالا بودند به این نتیجه رسید که مصرف ۳ گرم پودر هل در روز به‌طور قابل‌توجهی فشار خون را کاهش می‌دهد و آن را به محدوده‌ی نرمال نزدیک می‌کند.

آویشن

آویشن، گیاه خوش‌طعمی که حاوی ترکیبات سالمی از جمله رزمارینیک اسید است. تحقیقات نشان می‌دهد این ترکیب مزایای زیادی چون کاهش التهاب و سطح قند و فشارخون و همچنین افزایش جریان خون را داراست.

مطالعات حیوانی نشان داده است که مصرف رزمارینیک اسید با مهار آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE)، فشار خون سیستولیک را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. ACE مولکولی است که عروق خونی را تنگ می‌کند و فشار خون را افزایش می دهد. بنابراین، مهار آن می‌تواند فشارخون را کاهش دهد.

دارچین

قرن‌هاست که از این گیاه خوش‌عطر در طب سنتی برای درمان بیماری‌های قلبی از جمله فشارخون بالا استفاده می‌شود. در حالی که هنوز به طور کامل درک نشده است که دارچین چگونه فشار خون را کاهش می‌دهد، تحقیقات روی حیوانات نشان می‌دهد که این ادویه به گشاد و شل شدن عروق خونی کمک کند.

مروری بر ۹ مطالعه‌ای که شامل ۶۴۱ شرکت‌کننده بود، نشان داد که مصرف دارچین، فشارخون سیستولیک و دیاستولیک را به ترتیب ​​۲/۶ میلی‌متر جیوه و ۹/۳ میلی‌متر جیوه کاهش می‌دهد. این اثر زمانی قوی‌تر شد که شرکت‌کنندگان در طول ۱۲ هفته به‌طور مداوم دارچین مصرف کردند.

کلام آخر

بهترین راه برای کنترل فشارخون بالا، مصرف داروهای مناسب، پیروی از رژیم غذایی سالم و ورزش‌کردن است. علاوه بر این می‌توانید برای کاهش فشارخون خود، ادویه‌هایی که به شما معرفی شد را در رژیم غذاییتان بگنجانید.

منبع: خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!

گزارش اشکال در سایت