بی بی عطار
ادویه های اصلی

معرفی ادویه لیمو فلفلی؛ ادویه شگفت انگیز و همه کاره

چاشنی لیموفلفلی یک چاشنی ترکیبی خوش عطر و طعم است. ادویه لیمو فلفلی در واقع یکی از ادویه‌های ترکیبی است که برای استفاده در بسیاری از غذاها می‌توانید از آن استفاده کنید. این ادویه اگر چه همچنان زیاد شناخته شده نیست، اما در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است که از آن برای طعم دار کردن انواع غذاها بکار می‌رود.

اگر تاکنون این ادویه خاص را در آشپزیتان تست نکرده اید باید بدانید طعم لیمو فلفلی بسیار شگفت انگیز است. در یک لحظه دهان شما گرم، خنک، تند و پس از آن ملایم می شود! این تجربه می‌تواند بسیار خوشایند باشد.

در ابتدایی‌ترین شکل، چاشنی لیموفلفلی به سادگی ترکیبی از دو ماده طعم دهنده محبوب است: لیمو و فلفل سیاه. اما در واقع ادویه لیمو فلفلی، ترکیبی از پوست لیمو، نمک دریا، فلفل سیاه و چند ادویه دیگر است و دارای طعمی خاص است که از چشیدن آن شگفت زده می‌شوید.

ادویه لیمو فلفلی گلستان

 ظاهرا لیمو فلفلی مانند بسیاری از ترکیبات ادویه ای از چاشنی‌های هندی است که از کشورها ادویه‌ها به سایر کشورها آمده است و از ادویه هایی است که اخیراً در ایران هم مورد توجه و اتسقبال قرار گرفته است.

 شما ممکن است از هریک از ترکیبات این چاشنی خاص در غذاهایتان استفاده کنید ولی ترکیب این دو ادویه به صورت چاشنی لیمو فلفلی طعم متفاوت و بی نظیری به غذاهایتان می‌دهد که حتماً شما هم عاشق طعم خاص آن خواهید شد.

کاربرد ادویه لیمو فلفلی در غذاها

معروف‌ترین کاربرد و استفاده از آن ادویه لیمو فلفلی در آشپزی برای طبخ مرغ و ماهی است. شما می توانید از لیمو فلفلی برای مزه دار مرغ و ماهی قبل از پخت استفاده کنید و یا در حین پخت به غذا از آن استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از ادویه لیمو فلفلی برای غذاهای گوشتی یا سبزیجات هم استفاده کنید. ادویه فلفلی  یک چاشنی ترکیبی خاص است که می‌توانید در اکثر غذاها و ترکیبات مرینیت از آن استفاده کنید.

خرید ادویه گلستان

جهت مشاهده و خرید ادویه های گلستان کلیک کنید

بعد از یکبار استفاده از این ادویه خوش عطر و طعم، جایگاه خود را در آشپزخانه شما پیدا می‌کند. از مدت‌ها قبل چاشنی لیموفلفلی به عنوان طعم دهنده ماهی مورد استفاده قرار می‌گرفته . یا در غذاهای کبابی مثل بال کبابی یا جوجه کباب این چاشنی یک چاشنی خاص و استثنایی است.

لیمو فلفلی همچنین برای استفاده در ماکارونی یا مزه دار کردن سالاد یک چاشنی محبوب است. بال‌های لیموفلفلی در جنوب ایالات متحده ، به ویژه در شهر آتلانتا، به یک غذای اصلی تبدیل شده است.

 

طرز تهیه ادویه لیمو فلفلی در منزل

 برای تهیه این ادویه خوشمزه شما می توانید با تهیه مواد زیر و ترکیب آن‌ها یک ادویه ترکیبی خوش عطر را در منزل تهیه کنید:

پوست لیموی خشک شده : دو لیوان

فلفل سفید: یک قاشق چایخوری

فلفل سیاه: یک قاشق چایخوری

فلفل قرمز: یک قاشق چایخوری

نمک دریا : یک قاشق چایخوری 

آرد ذرت : یک قاشق سوپخوری

 پوست لیموی خشک شده را آسیاب کنید. سپس فلفل‌های ذکر شده در مواد اولیه را به آن اضافه کنید و در آخر آرد ذرت و نمک و سپس همه مواد را خوب مخلوط کنید.

سپس ادویه لیمو فلفلی را در ظرفی سر بسته قرار دهید، و در جای دور از نور و خنک نگهداری کنید تا عطر آن باقی بماند.

یا می‌توانید این ترکیب خوشمزه را به صورت اینترنتی در بسته بندی مناسب از فروشگاه بی بی عطار تهیه کنید.

محصولات مرتبط

پودر پیاز

ادویه فلافل

برگ سنا

ادویه پلویی

جدید

تخم ریحان

بالنگو

ادویه همبرگر

پاپریکا

دیدگاه شما